Novinky

MČR v biatlonu dorost a dospělí, 22.-24.2.2019 NMNM

25.02.2019 15:01
V Novém Městě na Moravě ve dnech 22.-24.2. proběhlo mistrovství ČR dorostu a dospělých, na které se kvalifikovali v kategorii dorostu Jana Němčíková W19 a David Pleva M19. Z dospělých pak Radka Coufalová Z-B, Ivana Nováková Z-C a Marek Papež M-C. Druhy závodů: pátek - mix štafeta dvojic, sobota - sprint, v neděli se jel stíhací závod. Nejlepší výsledky měly Ivana, když byla dvakrát druhá a Radka 2x třetí. Příjemným bonusem pak byly sněhové podmínky, na běžkách se dalo dojet z tratí v NMNM až na Tři Studně a dále.

City Cross Sprint Ostrava 23.2.2019

25.02.2019 11:15

City Cross Sprint v Ostravě byl jednou ze tří akcí tohoto víkendu, kterých jsme se účastnili (další pak MČR v biatlonu, Mistrovství Slovenska v biatlonu). V Ostravě si bylo zasprintovat 9 našich žáků a v kategorii dorostu Alžběta Pražáková a Pavel Staněk. Ve své kategorii žákyň vyhrála Klára Growková, Tereza Pavlisková 4.místo, Aleš Hutník 5.m., David Balnar 5.m., Vojtěch Macalík 6.m., Denisa Dočkalová 6.m. a Dominik Balnar 4.místo mezi benjamínky.

3.ČP žactvo Letohrad 16-17.2.2019

17.02.2019 20:00

3.Český Pohár v biatlonu žactva - Letohrad 16.-17.2. - obleva v celé republice, přes to v Letohradu výborně připravené stopy na závody v klasice, na nichž závodilo celkem 209 žáků a z našeho klubu 12. Výsledky jsou taky prima, kdy Lucie Plevová vyběhla I.VT a 5.místo ve vytrvalosti, Adéla Fistrová potvrdila I.VT 9-tým místem ve sprintu, Adéla Štefanová 10.místo sprint, Daniel Bakeš oba dny II.VT a dva nové postupy na MČR pro Adélu Němčíkovou a Emu Korytářovou.

Oblastní závod žáků v Liberci 9.2

10.02.2019 20:00

Mini výprava dvou žáčků se vydala na malej závod do Liberce- Vesce, dějiště MS v klasickém běhu. Sněhu málo, nové místo a nová zkušenost.

Ze dvou žáčků 2x bedna- 2x 1.místo, takže 100% úspěšnost. V kateg. žákyně 12 vyhrála Klaudie Mádrová a u kluků 13 vyhrál Filip Brožek. Obě první místa znamenají dvě II.VT a pro Filipa postup na další ČP.

Slovenský pohár v biatlonu, Osrblie 8.- 10.2

10.02.2019 19:48

O víkendu se naše žákovská výprava jela vyzávodit do zahraničí. Jen malé zahraničí, prostě k našim Slovenským bratrům.

Před týdnem opustilo biatlonový areál v Osrblie mládežnické MS, takže pro náš závod ideálně nachystané tratě a zázemí.
Náš 5 člený tým se v zahraničí nestratil. V žačkách B zabojovala Lucka Plevová, která brala 2x 5.místo, v kategorii C brala Martina Plevová 4. a 7.místo, Tereza Nováková 6. a 11.místo, její sestra Nicol 12. a 13. místo a Aleš Hutník 1ě. místo.
Slovenskou I.VT si jako vezou domů Tereza a Martina, II.VT Lucka, Nicol, Aleš III.VT.

2.ČP žáků v Jablonci 1.- 3.2

05.02.2019 14:43

Hned na úvod musíme napsat- máme první žákovskou bednu na závodě ČP v zimním biatlonu v našem klubu.

3. místo obsadila Adéla Štefanová v nedělním biatloncrosu a v sobotu brala bramborovou medaili.

3.ČP dorost + dospělí v Letohradu- 25.- 27. ledna

22.01.2019 09:55

Dorost a dospěláci měli  tentokrát dostaveníčko v Letohradu na 3.ČP v biatlonu.

V sobotním vytrvalostním závodě byla velká radost u našich veteránek, kdy 1.místo v ženách C brala Ivana Nováková a 3.místo v ženách B brala Radka Coufalová. V neděli se bralo jen zlato, kdy Ivana Nováková brala druhé zlato a zlato se zachtělo také Radce Coufalové.

Další radost byla mezi dorci, kdy Jana Němčíková a David Pleva mají II.VT a tím pádem postup na MČR.

Oblastní závod dorostu v Jáchymově- 20. ledna

22.01.2019 09:54

Přes celou republiku se vydala naše skupina dorostenců pod vedením trenéra Richarda Němčíka. Na místě nás čekala pravá zima- moc sněhu a mínus 10.

Ale tyto podmínky nám nestály v cestě ke zisku 3 beden a jednomu dalšímu postupu na další kola ČP.

V kateg. dorek starších brala Kája Cahelová 2. místo a II.VT s postupem na další ČP, Jana Němčíková brala 4. místo a II.VT na příští rok, Leona Lysáková 9. místo.

V kateg. dorců starších bral David Pleva 3. místo z II.VT a v juniorkách Klára Němčíková 3. místo.

Soustředění malošků na Nové Vsi- 18.- 19. ledna

1.ČP žáků v Harrachově- 18.- 20. ledna

22.01.2019 09:53

První žákovský pohár nás čekal v Krkonoších. Náš azyl nás čekal v Tanvaldu u místního běžkařského klubu.

Nemůžeme v plné míře konkurovat horským klubům, takže náš hlavní úkol byl získat co nejvíce postupů na MČR a urvat třeba něco do 10 či 20.

To byl plán v pátek, a o víkendu se plnilo-

POSTUPY?- hned 6 postupů, takže na MČR v NMNM se mohou zatím těšit- Adéla Fistrová, Viki Mádrová, Martina a Lucka Plevovi, Dan Bakero, Adéla Štefanová.

VT TŘÍDY?- Adéla Fistrová- I.VT, Martina a Lucka Plevová, Viki Mádrová, Adéla Štefanová, Dan Bakeš- II.VT.

DO DESÍTKY?- 2x Lucka plevová- 8 a 9.místo. DO DVACÍTKY?- Adéla Štefanová 2x 11.místo, Dan Bakeš- 12. a 20..místo, Adéla Fistrová 14. a 18.místo,  Martina Plevová- 12.místo, Filip Brožek- 17.místo, Aleš Hutník- 18.místo, Viki Mádrová- 2x 19.místo.